poniedziałek, 18 października 2010

Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży donosi…Co roku w listopadzie obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Z tej okazji pracownicy Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży przygotowali zajęcia literacko – plastyczne dla przedszkolaków. Już w październiku odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 4. Grupa maluszków, do których zawitaliśmy  z przejęciem słuchała o Kubusiu Puchatku, Misiu Paddingtonie, oraz wysłuchała kilku opowiadań o Misiu Uszatku. Fragment o misiu, którego nikt nie chciał bardzo poruszył naszych małych słuchaczy :)    Dzieci chwaliły nam się również, wymyślonymi przez siebie imionami dla wszystkich maskotek w przedszkolu :)


Drugi tydzień października to wizyta trzech grup przedszkolaków w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 16 – zawitały do nas kolejno 5 i 6- latki . Nasi goście na początku swej wizyty zwiedzili bibliotekę, wszystkie agendy, w których można wypożyczać książki, płyty, filmy, a na końcu zawitały do naszego działu. 


Maluchy opowiadały nam o tym jakie popularne misie są im najbardziej znane (zwyciężył Kubuś Puchatek, którego zna chyba każde dziecko :)oraz wysłuchały kilku opowiadań o Misiu Uszatku (który okazał się dla nich w ogóle nieznany, podobnie zresztą jak Krzyś z Puchatka J ). Następnie wspólnie rysowaliśmy nasze ulubione misie, a prace, które przy tej okazji powstały można zobaczyć w naszej agendzie.


Misiowy temat spotkania bardzo przypadł dzieciakom do gustu, w związku z czym stara prawda o tym, że „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” jest jak najbardziej aktualna.
Dzieci  obiecały odwiedzić nas z rodzicami oraz wypożyczyć dla siebie książeczki. Trzymamy wszystkich za słowo i zapraszamy serdecznie do naszej wypożyczalni.


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

25 listopada – Dzień Pluszowego Misia