wtorek, 2 listopada 2010

Bestsellery roku 2010 w Wypożyczalni Literatury Beletrystycznej MBP

Na początku roku Wypożyczalnia Literatury Beletrystycznej zaproponowała swoim czytelnikom udział w plebiscycie, który pozwoliłby wyłonić najpoczytniejsze książki 2010 roku. Nie chodziło o nowości, bo tych jak wszyscy wiemy, ciągle brakuje, ale o książki wszelakie. Wypożyczalnia Literatury Beletrystycznej dysponuje ogromnym księgozbiorem i wśród książek, które ukazywały się na przestrzeni kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat, można znaleźć wiele zapomnianych perełek, a także książek, które ani chwili nie zagrzały miejsca na półkach. Przepytaliśmy czytelników na okoliczność tego, co czytają, co przeczytali, co chcieliby przeczytać i wyłoniło nam się z tych rozmów, dyskusji i notatek 10 najczęściej powtarzanych tytułów:

Dom duchów Isabel Allende
Pożegnanie z Afryką Karen Blixen
Imię Róży Umberto Eco
Smażone zielone pomidory Fannie Flagg
Mag John Fowles
Paragraf 22 Joseph Heller
Grek Zorba Nikos Kazantzakis
Rosyjski kochanek Maria Nurowska
Cień wiatru Carlos Ruiz Zafon
Ono Dorota Terakowska

W ostatecznej rozgrywce czytelnicy wybiorą spośród nich 5 bestsellerów roku 2010. Serdecznie zapraszamy wszystkich do przekazywania nam swoich głosów i opinii. Można to zrobić będąc w Bibliotece za pomocą ankiety znajdującej się w Wypożyczalni Literatury Beletrystycznej, pisząc komentarz na blogu, lub w każdej dowolnej formie (telefon, mail). Tych, którzy jeszcze nie czytali wymienionych wyżej książek, może zachęcimy do przeczytania.
…i oto nam właśnie chodzi w tej zabawie.
L@

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Smażone zielone pomidory Fannie Flagg

Anonimowy pisze...

Paragraf 22 :) No i Imię róży oczywiscie

Anonimowy pisze...

Mnie zachwycił "Mag" J.Fowlesa i inne jego książki również.

Anonimowy pisze...

Czy zauważyliście, że prawie wszystkie wybrane książki zostały kiedyś sfilmowane? Ciekawi mnie, czy to filmy sprawiły, że cieszą się one takim powodzeniem wśród czytaczy, czy też większość przeczytała je zanim pojawił się film.