piątek, 3 grudnia 2010

Dyskusyjne Kluby Książki


27 listopada w Dziale Udostępniania Zbiorów odbyło się spotkanie organizacyjne Dyskusyjnego Klubu Książki. Pierwsze spotkanie w 2011 roku odbędzie się 13 stycznia o godzinie 17.00 w Wypożyczalni Literatury Beletrystycznej. Serdecznie wszystkich zainteresowanych już dzisiaj zapraszamy.

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich. Projekt ten skierowany jest głównie do czytelników bibliotek publicznych. Kluby działają na terenie całej Polski już od 2007 roku. Powstają w bibliotekach różnego stopnia, w bibliotekach wojewódzkich i w bibliotekach małych miast oraz w ich filiach. Koordynacją działań na terenie województwa zajmują się koordynatorzy wojewódzcy. Kluby działają przy wsparciu finansowym i merytorycznym Instytutu Książki.

Założeniem powstających klubów jest to, że nie trzeba być znawcą literatury, krytykiem literackim, czy literatem, żeby o książkach rozmawiać. Każdy może przyjść, opowiedzieć co przeczytał, co chciałby przeczytać, podzielić się wrażeniami z lektury, czy też po prostu posłuchać co inni mają do powiedzenia.

Podczas spotkania organizacyjnego rozmawialiśmy o swoich zainteresowaniach literackich, ulubionych książkach i pisarzach. Dyskusja o ważnych dla nas z różnych powodów książkach, sprowadziła naszą rozmowę na wiele innych interesujących tematów, pozornie odległych, zawsze jednak nawiązujących do wątków literackich. Wcześniej przygotowaliśmy listę kilku tytułów, które chcielibyśmy zaproponować klubowiczom na kolejne spotkanie. Ostatecznie wybraliśmy dwie książki: Arturo Pérez-Reverte Fechmistrz oraz Amélie Nothomb Rtęć


Wszystkie informacje dotyczące działalności Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Klubów powstałych w placówkach filialnych będą ukazywać się na bieżąco na naszej stronie internetowej. Zainteresowanych rozmową o książkach, poznawaniem nowych autorów i miłym spędzeniem wolnego czasu bardzo serdecznie raz jeszcze zapraszamy!

Brak komentarzy: