piątek, 22 lipca 2011

Odkrywcy w akcji. 


Wakacje w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży.


Tajemniczy wakacyjny lipiec już prawie za nami. W trakcie ostatnich tygodni odkrywaliśmy m.in., czym jest wszechświat, co to takiego ta cała Atlantyda a także jak to jest, że możemy żyć na Ziemi, ale na innych planetach niekoniecznie. Poznawaliśmy Układ Słoneczny oraz sami tworzyliśmy go wykorzystując nasze zdolności plastyczne.





W następnym tygodniu spotkaliśmy się, aby dowiedzieć się, co nieco o planecie Ziemi. Odkrywaliśmy jej zakamarki, historię oraz mieszkańców – największe zainteresowanie wzbudziły dinozaury, wspaniałe zwierzęta, które żyły na naszej planecie miliony lat temu. Na koniec spotkania rozwiązywaliśmy zagadki przyrodnicze – okazało się, że nie wszystkie rośliny i zwierzęta znamy doskonale, a podchwytliwe rymowanki sprawiały trochę kłopotu. Dzieci wykonały wspaniałe rysunki, które można aktualnie podziwiać w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży.






Kolejne spotkanie to odkrywanie tajemnic świata starożytnego. Majowie, Aztekowie, Inkowie – poznawaliśmy ich życie oraz zwyczaje. Ogromny podziw wzbudziły cuda świata starożytnego – m.in. Posąg Zeusa oraz Wiszące Ogrody Semiramidy. Uczestnicy zajęć wykonali maski oraz rozwiązywali quiz, który wzbudził wiele emocji.





Zdobyte podczas rywalizacji punkty przydadzą się na następne tajemnicze spotkanie, podczas którego będziemy odkrywać skarb ukryty w BIBLIOTECE!

Kolejne spotkania z tajemniczymi sprawami dotyczyć będą tajemniczych zjawisk przyrody oraz działalności piratów i rycerzy. Przekonamy również dzieci, że książki i biblioteki też mają swoje tajemnice. Serdecznie zapraszamy wszystkich ciekawych, dociekliwych i poszukujących wiedzy do wspólnej zabawy (we wtorki o godzinie 12:00 do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży w gmachu głównym MBP, we czwartki o godzinie 11:00 do placówek filialnych na terenie Bytomia).

dld@

Brak komentarzy: