piątek, 26 kwietnia 2013

Poczytaj mi mamo, tato...


W styczniu 2013 roku Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży podjęła próbę stworzenia Klubu Czytających Rodzin. Kluby te powstają na terenie całego kraju i działają w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Inicjatywa kierowana jest do rodzin z dziećmi. Kluby mają za zadanie zachęcać rodziców, dziadków do codziennego głośnego czytania dzieciom.


 
Rodzice, dziadkowie i dzieci spotykają się w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży raz w miesiącu, by wspólnie bawić się, czytać bajki, rozmawiać o radościach i problemach rodzicielstwa, wymieniać się doświadczeniami związanymi z pierwszymi lekturami dzieci i przede wszystkim miło spędzać czas.


 
Kwietniowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin odbyło się w miniony wtorek. Dzieci wysłuchały bajki o ubogim Bartusiu, kaczuszce i królu węży oraz przy pomocy „paluszkowego” teatrzyku odegrały wspólnie z mamami wybrane fragmenty tekstu. Dzieci wykonały też barwne ilustracje do wysłuchanej bajki.


 
Na kolejne spotkanie Klubu Czytających Rodzin zapraszamy w czwartek 9 maja o godzinie 16.00. Spotkanie będzie się odbywać pod hasłem „Kreatywna bajka”. Tym razem, inspirowani obrazkami bajkowych postaci, spróbujemy wymyśleć własne historyjki i wykonać do nich barwne ilustracje.


@m.Brak komentarzy: