poniedziałek, 20 stycznia 2014

Jasełka w MiechowicachChoć już zawitał Nowy Rok, to jednak w Placówce Filialnej Nr 22 było wyjątkowo Bożonarodzeniowo.
Zawitały do nas „Jasełka” w wykonaniu młodzieży z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z lekkim i ciężkim upośledzeniem umysłowym.
Już od godzin rannych pojawiła się ekipa montująca scenę, w holu szkolnym sąsiadującym z biblioteką. Natomiast z drugiej strony drzwi, na terenie naszej placówki zorganizowano garderobę dla aktorów.
Prace przygotowawcze techników przebiegały sprawnie, jednak biegania i adrenaliny nie zabrakło.
W garderobie było równie gorąco gdy aktorzy czynili ostatnie przygotowania przed występem; nie obyło się bez poprawek w strojach  i nawet anioły  traciły cierpliwość i gubiły pióra z anielskich skrzydeł a te unosiły się na wysokość regałów niczym śnieżny puch…Wreszcie prace przygotowawcze zostały zakończone i aktorzy wystąpili przed zgromadzoną w niecierpliwym oczekiwaniu publiką i to wcale niemałą.
Wspaniale udało się im przedstawić historię” Świętej Rodziny”.Było poważnie, nastrojowo i wzruszająco zarazem. Gromkie brawa rozbrzmiały dokoła. Na koniec wyśpiewaliśmy głośno i energicznie wraz z aktorami i zgromadzoną publiką najpiękniejsze kolędy przy akompaniamencie pięknych dzwoneczków oraz gitary.  Zakończenie spotkania jasełkowego było niezwykle „mikołajkowe”, gdyż nastąpiła niespodziewana wymiana podarunków. Przedszkolaki obdarowały całą ekipę OREW-u pięknie przygotowanymi kwiatami z bibuły, w pączkach których ukryta była słodka niespodzianką z lizaków, a OREW obdarzył całą grupkę przedszkolaków własnoręcznie wykonanymi artystycznymi  śpiewnikami z kolędami. My, bibliotekarki obdarowane zostałyśmy podwójnie bo i przez przedszkolaki i OREW.
Tak więc Nowy Rok dla Filii 22 hojnie i ruchliwie się rozpoczął, czego i Wam w Nowym Roku z całego serca życzymy!

Ula Czupryńska

Brak komentarzy: