wtorek, 10 czerwca 2014

Bytomski Świetlik bohaterem animacji


W marcu rozpoczęliśmy realizację cyklu warsztatów animacji poklatkowej, w których wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 16 w Bytomiu. Tematem przewodnim spotkań była znana dzieciom legenda o bytomskim Świetliku.Wybór tematyki tegorocznej animacji nie był przypadkowy. W tym roku mija 760 lat od uzyskania przez Bytom aktu lokacyjnego. W związku z tym wydarzeniem postanowiliśmy zapoznać bytomskie przedszkolaki z historią miasta i jego legendami. Dzieci poznały Skarbnika, rozbójników Pistulkę i Eliasza oraz Świetlika, który stał się bohaterem filmu animowanego, wykonanego metodą animacji poklatkowej.

Krótka animacja powstała przy wykorzystaniu techniki wycinankowej, co oznacza, że wszystkie poddane animacji postacie należało najpierw narysować, pokolorować i wyciąć z papieru. Przedszkolaki spisały się świetnie. Dzięki ich zaangażowaniu powstał szereg prac plastycznych, które posłużyły do zmontowania krótkiego filmu, będącego interpretacją znanej bytomskiej legendy o Świetliku.

6 czerwca, podczas uroczystości zamykającej XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, odbyła się premiera animacji. W projekcji wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych z Przedszkola Miejskiego Nr 16. Bajka spotkała się z gorącym aplauzem publiczności.

Zachęcam do zapoznania się z naszą animacją.
@m.


Brak komentarzy: