piątek, 10 października 2014

Biblioteka łączy pokolenia

Właśnie minęło pięć lat od reaktywowania Placówki Filialnej Nr 20 w Bytomiu – Suchej Górze, w nowej, korzystniejszej lokalizacji.
Filia  obecnie mieści się w Szkole Podstawowej Nr 38. Nasza rocznica zbiegła się z obchodami 760 lat Bytomia. Z tej okazji w placówce odbyło się spotkanie pt: „Biblioteka łączy pokolenia”, w którym wzięli udział uczniowie SP Nr 38, nauczyciele oraz nasi wierni czytelnicy.


Podczas spotkania prelekcję „Historia Bytomia z biblioteką w tle” wygłosił mgr Sebastian Woźniak – historyk, pracownik Pracowni Historii Bytomia i Informacji Regionalnej MBP w Bytomiu. Prelekcja jak zwykle była bardzo ciekawa. Goście podczas spotkania dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat pięcioletniej działalności filii i wskazywali nowe, ciekawe propozycje współpracy. Wspólnie wspominaliśmy projekty realizowane w czasie pięciu lat.


Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Nasze spotkanie w miłej atmosferze, przy „słodkim co nieco” również dobiegło do końca.
 

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za pięć wspaniałych lat i jednocześnie zapraszamy do dalszego korzystania z naszych zbiorów. 

Brak komentarzy: