piątek, 24 października 2014

Duszki, stworki i potworki, czyli Halloween po polsku

W tym roku, nieco wcześniej niż zazwyczaj, w Placówce Filialnej Nr 12 odbyło się spotkanie dla dzieci z okazji Halloween.
Jak wszyscy wiemy Halloween jako „święto” jest dość specyficzne i cały czas wzbudza szereg emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i tych negatywnych.


Z doświadczenia wiemy, że dla większości dzieci jest to tylko kolejna okazja do spotkania i zabawy. Imprezy tego typu różnią się od innych tylko tym, że swoją atrakcyjność zawdzięczają niecodziennej stylistyce i aurze tajemniczości.

Mamy nadzieję, że w naszej bibliotece spotkaniu towarzyszyły same pozytywne emocje, bo dzieci z niecierpliwością czekały już na to spotkanie, w trakcie którego poznały tradycje „święta” oraz ochoczo brały udział w przeróżnych grach, konkursach i zabawach, takich jak np. robienie mumii z papieru toaletowego czy konkurs na najbardziej przerażający krzyk. Wykonały również nietoperze z papieru, malowały straszne twarze na nadmuchanych balonach oraz tańczyły z miotłą. Było głośno, wesoło, kolorowo, no i trochę strasznie!


Dziękujemy wszystkim przybyłym dzieciom za zabawę!

Monika Krajnik

Brak komentarzy: