środa, 21 stycznia 2015

Jasełka w Miechowicach

W styczniu świąteczny nastrój w Placówce Filialnej Nr 22  wprowadziła dobrze nam znana z poprzednich lat Grupa Teatralna „Karambol” z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym KOŁO w Bytomiu, skupiającego młodzież niepełnosprawną o lekkim i ciężkim upośledzeniu umysłowym.


Z roziskrzonymi z ciekawości i emocji oczami jasełkowe występy oglądały dzieci  z Przedszkola Nr 43 oraz goście z Zespołu Szkół Ogólnokształcących  Nr 5.
Przy akompaniamencie gitary pana Łukasza i delikatnych dźwiękach dzwoneczków, aktorzy wraz z opiekunami snuli historyczną, wiecznie wzruszającą opowieść o Świętej Rodzinie. Kolorowe stroje Świętej Maryi z dzieciątkiem, Świętego Józefa, pasterek i pasterzy, Trzech Mędrców oraz płomienie ognia w rozpalonych ogniskach, odgłosy zgromadzonych zwierząt, migotanie gwiazd, zwłaszcza tej betlejemskiej, wszystko to magicznie działało na zgromadzoną widownię, poruszając serca i umysły. Ukoronowaniem spotkania było wspólne odśpiewanie najbardziej znanych pastorałek i wykonanie zdjęć aktorów ze zgromadzoną publicznością oraz składanie sobie najlepszych życzeń świąteczno-noworocznych.Ula Czupryńska i Ania Droń

Brak komentarzy: