poniedziałek, 1 lutego 2016

Przytul książkę


30.01. br. odbyła się u nas wymiana książkowa pod tytułem „Przytul książkę”. Impreza była zorganizowana we współpracy ze Śląskimi Blogerami Książkowymi. ŚBK to ludzie z pasją, którzy kochają literaturę, prowadzą blogi poświęcone recenzjom książek i starają się z tą pasją wyjść do ludzi – organizują więc cykliczne wymiany książkowe w różnych miastach Górnego Śląska oraz panele dyskusyjne na temat blogosfery. Mają na koncie 18 wymian książkowych, wiele konkursów oraz dwa spotkania autorskie. Patronują także targom książki (zarówno lokalnym, jak i tym w Warszawie czy Krakowie), a także wyłaniają zwycięzców w plebiscycie Złota Zakładka, czyli nagrodzie, którą blogerzy książkowi honorują pisarzy.

Ideą wymiany pt. „Przytul książkę” było odświeżenie swojej domowej biblioteczki poprzez przyniesienie książek niechcianych, do których nie będzie się wracać i wymienienie ich na nowe, ciekawe lektury. Chyba każdemu czasem się zdarzy pochopny zakup, nietrafiony prezent lub po prostu książka „jednorazowego użytku”, którą chętnie się przeczyta, ale raczej nie będzie się do niej wracać. Taki tytuł kurzy się potem na półce…
A książki nieczytane są smutne. One lubią, gdy je przeglądamy, ściągamy z regału, głaszczemy ich grzbiety, zakładamy je zakładkami, zaznaczamy karteczkami cytaty… Chcą żyć J Stąd pomysł wymiany książkowej.
Zainteresowanie było spore. Między godziną 10 a 14 bibliotekę odwiedziło wiele osób: 65 z nich zdecydowało się wymienić swoje książki. Czytelnicy przynieśli 430 książek (156 tytułów wydanych między 2000 a 2008 rokiem, 216 tytułów wydanych w latach 2009-2016 oraz 58 książek młodzieżowych z lat 2000-2016). Wiele książek znalazło nowy dom – i o to właśnie chodziło.
Dziękujemy za tak liczne odwiedziny. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, planujemy więc ją powtórzyć za jakiś czas. Bądźcie czujni – będziemy Was informować na bieżąco.ks

Brak komentarzy: