wtorek, 1 marca 2016

Z angielskim od dziecka


Czy ktoś z Państwa zadaje sobie pytanie, jak zachęcić dziecko do nauki języka angielskiego? Prowadzone w niewłaściwy i mało ciekawy sposób lekcje w szkole, żmudne wkuwanie słówek, zwykle zniechęcają do nauki. A gdyby tak obowiązek uczenia się ubrać w atrakcyjną formę zabawy, opartej na interesującej książce. A wszystko to w miłej, swobodnej atmosferze? Wtedy efekt z jakim dziecko zaczyna przyswajać wiedzę może okazać się zaskakujący.


W czasie ferii zimowych mieliśmy przyjemność gościć w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży panią Małgorzatę Bachanek, nauczycielkę języka angielskiego z prywatnej bytomskiej szkoły My school of English. Pani Małgorzata poprowadziła warsztaty językowe dla dzieci, w trakcie których czytała bajkę „The Gruffalo” Julii Donaldson. Dzieci zgromadzone na zajęciach mogły zapoznać się z przygodami pewnej sympatycznej Myszki oraz, podobnie jak inni bohaterowie książki – Lisek, Wąż i Sowa, dowiedzieć się, kim jest tajemniczy mieszkaniec lasu – Gruffalo:

„A gruffalo? What’s a gruffalo?
A gruffalo! Why, didn’t you know?
He has terrible tusks, and terrible claws,
and terrible teeth in his terrible jaws.”


Dodatkową atrakcją przygotowaną przez panią Małgorzatę były zagadki oraz gra planszowa oparte na treści czytanej książki. Dzieci mogły sprawdzić, czy dobrze zrozumiały tekst bajki i ile informacji z niej zapamiętały.


Każdy miał także możliwość wykazania się talentem plastycznym i stworzenia portretu swojej ulubionej postaci przedstawionej w tekście.


W spotkaniu wzięły udział dzieci w różnym wieku i na różnym poziomie znajomości języka. Życzliwe i indywidualne podejście do każdego uczestnika sprawiło, że każdy dobrze się bawił i, mam nadzieję, że także czegoś się nauczył.


@m.


Brak komentarzy: