poniedziałek, 20 czerwca 2016

Spotkanie z Małgosią Janicką


To nieprawda, że dzieci nie lubią czytać, wręcz przeciwnie nie tylko czytają, ale również PISZĄ. Czytelniczka Placówki Filialnej Nr 23 Małgosia Janicka kończy właśnie V klasę Szkoły Podstawowej Nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. Bardzo lubi czytać i od pięciu lat pisze i ilustruje książki. W swoim „dorobku literackim” ma już siedem tytułów, oprócz tego, że pisze, ilustruje i czyta książki, jest zapaloną harcerką i początkująca gitarzystką.


Spotkanie z twórczością Małgosi nastąpiło na jednym ze spotkań z przedszkolakami zorganizowanym z okazji Tygodnia Bibliotek. Książki Małgosi tak się spodobały dzieciom (szczególnie zrobiła furorę książką pt. „Przygody Guziczki”), że Biblioteka wspólnie z Przedszkolem Miejskim Nr 59 (Małgosia jest absolwentką tego Przedszkola) postanowiła zorganizować profesjonalne spotkanie autorskie z młodą pisarką.


16 czerwca o godzinie 9.30 w pięknie przystrojonej sali Przedszkola sąsiadującego z Placówką Filialną Nr 23 odbyło się spotkanie z Małgosią. Trochę onieśmielona Małgosia tłumem wpatrzonych w nią dzieci i nauczycieli opowiadała o swoich książkach i pomysłach, jakie czerpie na nie. Niedawno skończyła pisać swoją najnowszą książkę, tym razem detektywistyczną pt. „Detektyw Pompon na tropie”, którą wspólnie czytałyśmy i z dziećmi rozwiązywaliśmy zagadkę zagubionych skarpetek.


Inne książki z pięknymi ilustracjami autorki to „Zielona jaszczurka” (napisana w wieku siedmiu lat), „Agatka i wróbelek”, „Dziewczynka – duch: Przygody Guziczki, „Czarodziejka”.
Spotkanie upłynęło w bardzo fajnej, literackiej atmosferze, tym bardziej że było to pierwsze takie spotkanie, zarówno w przypadku Małgosi, jak i przedszkolaków .
Życzymy Małgosi nowych pomysłów na książki, możliwości wydania ich i mnóstwa czytelników.

Karina Maczuga

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Brawo Małgosiu! :-)