poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Potrzeba – matką wynalazków, czyli wakacje w biblioteceJak powszechnie wiadomo – potrzeba jest matką wynalazków. Na przestrzeni wieków wiele wynalazków znacznie ułatwiło ludziom życie, natomiast bezużyteczne umierały zazwyczaj wraz ze swoimi twórcami.
Czasami dopiero powstanie wynalazku rodziło potrzebę jego używania – tak było na przykład z samochodami czy pieniędzmi - zanim powstały, nikt ich tak naprawdę nie potrzebował.
I to właśnie wynalazki były tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w placówkach filialnych biblioteki.


Dzieciaki mogły się dowiedzieć, między innymi, jak ogromnym przemianom ulegało życie ludzkości w ciągu wieków. Widać to wyraźnie, gdy porównamy warunki bytowania naszych odległych przodków, z tym wszystkim co oferuje nam obecnie nowoczesna technika.


Na spotkaniach w lipcu omawiane były kolejno: papier, materiały piśmienne, pismo, alfabet, biżuteria oraz kawa, herbata, mydło i wosk.


Na sierpniowych zajęciach zapoznaliśmy się z powstaniem pierwszych zegarów, nowoczesnych budowli, robotów, rakiet kosmicznych oraz tego, co wszystkim dzieciom jest tak bardzo bliskie – czyli zabawek.


Jeśli jednak wakacje, to rzeczywiście wakacje - było minimum nauki, natomiast dużo zabawy i radości. Na zajęciach powstały przepiękne prace, których część została w placówkach filialnych, tworząc piękne, kolorowe wystawy. Drugą część wykonawcy zabrali do swych domów, żeby gdy nadejdą już słotne, jesienne dni, wspominać kolorowe, zabawne „Wakacje z zaczarowanym ołówkiem”.


Bo niestety wiadomo, że wszystko co fajne - szybko się kończy. Ale nie martwcie się kochani młodzi Czytelnicy – kolorowych i ciekawych zajęć w ciągu roku dla Was nie zabraknie. Zaglądajcie na naszą stronę www.biblioteka.bytom.pl oraz pytajcie o zajęcia w bibliotece. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

A po takich zajęciach, z taką wiedzą wkroczycie w nowy rok szkolny z radością i bez lęku. A my życzymy Wam w nowym roku szkolnym głodu wiedzy i samych sukcesów w jej zdobywaniu.

Brak komentarzy: