wtorek, 25 października 2016

Relacja z 2. Śląskich Targów Książki


W dniach 30.09-2.10. w Międzynarodowym Centrum Kultury odbyły się 2. Śląskie Targi Książki. Choć „nasze” targi nie są tak dużą imprezą jak te w Krakowie czy Warszawie, a w Katowicach nie ma tylu stoisk ani tak wielu spotkań autorskich, to sądzę, że i tak warto się na nie wybrać.Siłą targów w Katowicach jest to, że w ich trakcie jest o wiele większa, niż na dużych imprezach, szansa spokojnego porozmawiania z autorem. Choć nie powiem: i u nas do niektórych pisarzy (jak Masterton czy Bonda) zdarzały się kolejki!

Program oceniam jako atrakcyjny i myślę, że każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Ja wybrałam się na spotkanie z Sylwią Chutnik, Anną Kańtoch i Jakubem Małeckim. Na fanów kryminałów czekali: Katarzyna Bonda (głośny cykl Cztery żywioły Saszy Załuskiej) czy Małgorzata i Michał Kuźmińscy („Pionek”, „Śleboda”), na wielbicieli horroru światowa gwiazda Graham Masterton, a na lubiących książki podróżnicze - Mieczysław „Hajer” Bieniek czy prof. Zbigniew Białas. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, bowiem w Katowicach gościli: Katarzyna Pakosińska, Lidia Miś, Dorota Suwalska czy Barbara Kosmowska.


Targi to nie tylko spotkania autorskie, ale też wydarzenia towarzyszące. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Śląskich Blogerów Książkowych, na którym można było wymienić niechciane książki ze swojej biblioteczki na nowe tytuły. Odwiedzający targi wymienili przez trzy dni prawie 1500 książek!


A tak wyglądała hala przed przybyciem pierwszych gości :) Po otwarciu zrobiło się zdecydowanie bardziej tłoczno…  


Kto nie był, niech żałuje! Ja już czekam na kolejną edycję Śląskich Targów Książki, bowiem od dwóch lat, odkąd zmienił się organizator, impreza świetnie się rozwija: znanych autorów jest coraz więcej, a i wiele wydawnictw przyjeżdża do stolicy Śląska. To był świetny, spędzony wśród książek weekend.

ks

Brak komentarzy: