wtorek, 22 listopada 2016

Tolerancja – Wielu ludzi, jeden świat


W listopadzie w naszej placówce odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 37 oraz członków Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.


Spotkanie to odbyło się w związku z niedawno obchodzonym Światowym Dniem Tolerancji (16 listopada) oraz przypadającym na 3 grudnia Światowym Dniem Niepełnosprawnych.
Głównym celem projektu było uwrażliwienie dzieci na obecność i potrzeby niepełnosprawnych, kształtowanie pozytywnej postawy wobec nich oraz motywacja uczniów do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z niepełnosprawnymi, w naszym przypadku poprzez wspólna zabawę.
Z wielką przyjemnością możemy stwierdzić, że nam się udało.Zajęcia były bardzo wesołe, a obydwie grupy szybko się ze sobą dogadały.
Zajęcia zapoczątkowało przywitanie oraz wspólne przedstawienie się uczestników, bo jak wiadomo, wśród znajomych zawsze raźniej.
Młodzież została podzielona na dwie grupy, które zdrowo ze sobą rywalizowały, podczas rozwiązywania zagadek i kalamburów. Trzeba się było trochę nagimnastykować, żeby niektóre kalamburowe hasła jak najlepiej przedstawić graficznie lub werbalnie. Każdy jednak się starał jak mógł, żeby ułatwić zdobycie punktów swojej drużynie. Rywalizowaliśmy również w takich zawodach sportowych jak kręgle, wyścigi z woreczkami, łyżkami i piłkami. Mieliśmy możliwość wspólnego integracyjnego śpiewu, który poprowadziła terapeutka WTZ oraz okazję posłuchać jakie zajęcia są tam prowadzone i zobaczyć dzieła rąk naszych gości.Spotkanie było bardzo sympatyczne i zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Każdy z uczestników zyskał nowego znajomego.

Brak komentarzy: