poniedziałek, 12 grudnia 2016

Świąteczne spotkanie z seniorami


Zbliżają się święta Bożego Narodzenia a co za tym idzie czas spotkań. Tak więc i w bibliotece zrobiło się świątecznie. Dział Udostępniania Zbiorów MBP zaprosił do wspólnego świętowania podopiecznych dwóch bytomskich domów opieki – Centrum Pomocy p.w. Ducha Świętego, które znajduje się przy ulicy Krakowskiej oraz Dziennego Domu Pomocy z ulicy Piłsudskiego, razem z opiekunami.


Aby poczuć atmosferę zbliżających się świąt, nasza koleżanka Marcjanna Just zaśpiewała piękne pastorałki: „Nad Betlejem w ciemną noc” (kolęda francuska z XVI wieku), „O holy Night – Ta święta noc” (kolęda z 1847 roku, autorstwa A. Adama do słów P. Cappeau) oraz „Zapalcie światła na ziemi” (słowa Anna Warecka, muzyka Andrzej Seroczyński). Podczas tego występu na sali zrobiło się bardzo nastrojowo i wzruszająco.
Jako że spotkanie odbywało się w bibliotece, nie mogło obejść się bez kontaktu z książką. Nasi goście wysłuchali fragmentów powieści Cathariny Ingelman-Sundberg „Seniorzy w natarciu”, które w ekspresyjny sposób przeczytała Agnieszka Witkowska. Jest to zabawna opowieść o grupce emerytów, którzy nudzą się w domu opieki, w związku z tym zakładają Emerycką Szajkę, żeby tak jak Robin Hood zabierać bogatym i dawać tym bardziej potrzebującym. Emerycka Szajka zostaje wciągnięta w rozgrywki przestępczego światka i właśnie wtedy rozpoczyna się prawdziwa zabawa i przygoda. Książka tak zainteresowała naszych gości, że dalsze przygody odważnych emerytów czytane będą przez Agnieszkę w DDP podczas cotygodniowych spotkań.
Po tej uczcie duchowej nastąpił czas na coś dla ciała, czyli mały kawowy poczęstunek. Na zakończenie, złożyliśmy sobie wzajemnie moc serdecznych życzeń świąteczno-noworocznych, po czym z wielką werwą przystąpiliśmy do wspólnego kolędowania. To były naprawdę wzruszające chwile dla nas wszystkich.
Spotkaniem tym chcieliśmy podziękować serdecznie seniorom oraz ich opiekunom za całoroczną współpracę. Mamy nadzieje, że przed nami jeszcze wiele wspólnych imprez, nie tylko z okazji świąt.
Miałam przyjemność prowadzić to spotkanie i również bardzo się wzruszyłam. A.K.

A jak było niech to zobrazuje nasza fotogaleria :)

Brak komentarzy: