poniedziałek, 3 września 2018

Wakacje w Bibliotece


Jak powszechnie wiadomo wakacje to czas błogiego leniuchowania, ale również wspaniałych podróży oraz zdobywania nowych przyjaźni. Jak co roku wszystkie dzieciaki, którym mało było wakacyjnych wojaży, miały możliwość wybrania się w jeszcze jedną ciekawą podróż- cykl zajęć w bibliotece.

Tematem tegorocznych wakacji były morza i góry. Dzieci dowiedziały się m in. jakie skarby kryją morza, miały możliwość poznania fauny i flory poszczególnych regionów, rozmawiano o piratach oraz statkach, a także co ciekawego można zobaczyć w górach, poznały rodzaje sportów które można w nich uprawiać itp.
Dzięki rozmaitym, kreatywnym zajęciom jakie przygotowano specjalnie z myślą o różnorodnych zainteresowaniach najmłodszych, dzieci mogły wypełnić swój wolny czas twórczą i jednocześnie wesołą zabawą.


Dzieciaki m in. wspólnie zbudowały statek piracki, w którym to umieściły postacie piratów i skrzynię skarbów. Każdy z uczestników dodatkowo wykonał dla siebie czapkę piracką.
Na kolejnych wakacyjnych spotkaniach dzieciaki tworzyły różnymi metodami plastycznymi kwiaty oraz kolorowe lampiony, które mogą posłużyć jako piękna ozdoba na wakacyjne spotkania z rówieśnikami.Powstały również kolorowe maski, które będą wykorzystywane do wakacyjnych zabaw.
Ulubionym zdjęciem z wakacji można się będzie cieszyć przez cały rok, stawiając je na biurku we własnoręcznie wykonanej kolorowej ramce.
Myślę, że po raz kolejny wakacyjne zajęcia w naszej bibliotece potwierdziły, że nie jesteśmy cichym i nudnym miejscem. 


A na kolejne WAKACJE W BIBLIOTECE zapraszamy już za rok!

Brak komentarzy: