czwartek, 21 listopada 2019

„JA I TY”- spotkanie integracyjneW dniu 07.11.2019 r. w Placówce Filialnej Nr 4 odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 37 w Bytomiu. 

Jako, że dwa dni wcześniej (5.11) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia sobie części z nich. Święto bajkowych bohaterów ma jednak na celu nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na ich rolę edukacyjno-wychowawczą. Bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Wychowują i bawią, często też rozweselają w smutne dni, uczą prawidłowych postaw, chęci niesienia pomocy, koleżeństwa itd. 

Uczestnicy zajęć mieli okazję do wzajemnego poznania w trakcie wspólnej zabawy oraz rywalizacji w konkurencjach „na wesoło”. Zostały utworzone dwie mieszane grupy (Tropicieli i Odkrywców), które rywalizowały ze sobą w konkurencjach takich jak: bajkowe kalambury; przeciwieństwa; skojarzenia. Bardzo dużo radości dała wszystkim konkurencja „zgadnij co to za przedmiot”, w trakcie której każdy uczestnik losował jeden przedmiot z dużego worka. Za odgadnięcie przez uczestnika, co to za przedmiot, drużyna zyskiwała jeden punkt. Dodatkowy punkt można było zdobyć za przypasowanie go do znanej bajki (czasami nawet kilku bajek). 

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej i wesołej atmosferze i zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Brak komentarzy: