środa, 23 czerwca 2010

Polonia Bytom w MBP

Od 18 czerwca można oglądać w naszej Galerii Rotunda wystawę poświęconą Polonii Bytom. Wystawa została przygotowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Klubu Polonia Bytom, działającym od 5 lat i zrzeszającym kibiców i sympatyków Polonii. Obecnie Stowarzyszenie liczy ponad 100 członków i jest jedną z najaktywniejszych organizacji pozarządowych działających w Bytomiu. 

Na wystawie można zobaczyć między innymi szaliki kibiców. Oprócz tego aktualnie obowiązującego, można obejrzeć szalik klubowy z lat 80-tych oraz pochodzący z lat 70-tych pierwszy klubowy szalik zrobiony na drutach. Poza tymi ciepłymi atrybutami każdego kibica, dotarły do nas zdjęcia dokumentujące „Niebiesko-czerwone” Mikołajki, w których co roku uczestniczą piłkarze Polonii i członkowie Stowarzyszenia oraz Dzień Dziecka z Polonią Bytom – organizowany rok rocznie od 5 lat przez Stowarzyszenie turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych. Część wystawy stanowią też zdjęcia opraw meczowych oraz spora kolekcja wlepek, służących – jak wytłumaczył mi kolega – do zaznaczania terytorium kibiców.
To co mnie najbardziej zainteresowało na wystawie, to zdjęcia Orła Bielika z chorzowskiego ZOO – podopiecznego Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia Bytom. Doceniam i pochwalam gest członków Stowarzyszenia i jestem ciekawa czy ów Bielik posiada jakieś imię.
@m.

Brak komentarzy: