czwartek, 1 marca 2018

Ferie z MuminkamiJak co roku podczas ferii w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się zajęcia dla dzieci. W tym roku celem spotkań było zapoznanie z Muminkami – bohaterami jednej z najpopularniejszych serii książek autorstwa Tove Jansson. Każdy znajdzie w tych opowiadaniach to, co lubi - dużo humoru i zwykłej życiowej mądrości. Nawet jeśli ich bohaterowie mają kłopoty, czy kłócą się między sobą, to i tak jest to świat widziany w jasnych barwach, nie ma w nim zła i okrucieństwa, ich przygody zawsze kończą się szczęśliwie.
„Muminki są szczęśliwe w sposób tak oczywisty, że nawet nie zdają sobie z tego sprawy…" - napisała autorka, a przecież każdy z nas marzy o takim szczęściu!

Podobnie jak we wcześniejszych latach, udało nam się udowodnić, że biblioteka to dobre miejsce na spędzanie wolnego czasu, tutaj bowiem nie ma miejsca na nudę. Okazuje się jednak, że dzieci doskonale znają fińskich bohaterów, podczas spotkań wzięły udział w licznych zabawach i quizach ze znajomości Muminków. Poznały także ciekawostki o Dolinie Muminków i jej mieszkańcach. Nie zabrakło także informacji o samej Tove Jansson i historii powstania jednej z najsłynniejszych książek dla dzieci. Czytaliśmy, oglądaliśmy fragmenty muminkowych opowieści. Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy postacie głównych bohaterów oraz stworzyliśmy Dolinę Muminków. Wystawy z pracami dzieci można oglądać we wszystkich placówkach filialnych, w których odbywały się zajęcia. Choć ferie już za nami, zapraszamy starszych i młodszych czytelników do lektury Muminków.Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy do dalszego korzystania z bogatej oferty naszej biblioteki.

2 komentarze:

Wisła Apartamenty pisze...

Wygląda jak super zabawa! A na ferie zapraszamy do Wisły!

Wypożyczalnia nart Szczyrk pisze...

Widzę, że dzieci świetnie się bawiły, super :) Dla spragnionych aktywnego wypoczynku polecam stoki narciarskie w Szczyrku :)