sobota, 17 marca 2018

Walentynki w bibliotece


Walentynki: jedni mówią, że to święto zakochanych, a drudzy (ci bardziej sceptyczni względem wszędobylskich serduszek) dowodzą, że święty Walenty jest również patronem osób chorych umysłowo – w dodatku dodają złośliwie, że to na jedno wychodzi J W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu okolice 14 lutego pozwoliły nam, bibliotekarzom, głośno wyrazić miłość do książek. W dniach 12-18.02 trwała akcja Randka w ciemno… z książką. Zabawa ta odbyła się już po raz trzeci – i wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Bardzo Wam dziękujemy, bo to dla Was jest akcja walentynkowa, no i bez Was nie byłoby nas, bibliotekarzy!


Książki owinięte w szary papier można było znaleźć w trzech wypożyczalniach: Beletrystycznej, Popularnonaukowej oraz dla Dzieci i Młodzieży. Miło nam, że skorzystaliście tak licznie z okazji do „randkowania” i w ciemno (kierując się jedynie naszymi poleceniami i wskazówkami) wypożyczyliście łącznie ponad 100 książek.

Po przeczytaniu i zwrocie książki prosiliśmy o wypełnienie ankiety na temat akcji – i wiele ankiet już do nas spłynęło. Dziękujemy za wszelkie uwagi i miłe słowa: te pierwsze pozwolą nam jeszcze lepiej przygotować książkowe walentynki w przyszłości, a te drugie niezmiennie nas motywują i dowodzą, żeby na obecnej edycji nie poprzestawać. Oto niektóre z Państwa opinii z ankiet:

Bardzo ciekawa akcja. Mam nadzieję, że będzie również organizowana w przyszłym roku.

Bardzo ciekawa akcja, z niecierpliwością oczekuję kolejnej randki.

Ciekawa akcja – nim dotarłam do domu, książka została rozpakowana, gdyż nie mogłam się doczekać czekającego na mnie tytułu J

Biorę udział w akcji 2 raz i znowu jestem pozytywnie zaskoczona.

Już czekam na kolejną edycję. Ten dreszczyk emocji i doza niepewności przy wyborze w ciemno – super! Gratuluję pomysłu!


Przypominamy, że oddanie wypełnionej ankiety daje szansę na zdobycie nagrody książkowej. Ankiety można oddawać w wypożyczalniach do końca kwietnia. Dziękujemy, że tak jak my kochacie książki!

ks

Brak komentarzy: