piątek, 31 stycznia 2020

Ferie w bibliotece


Po raz kolejny w Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu odbyły się zajęcia plastyczno-literackie dla dzieci w czasie zimowych ferii. Tym razem tematem przewodnim było „Spotkanie ze Śnieżynką”Podczas zajęć dzieci czytały książki związane z tematyką zimową jak np. „Królowa Śniegu” H.CH. Andersena, „Lew, czarownica i stara szafa” L.C. Lewis’a czy „Kraina Lodu”.


Ale zajęcia podczas ferii zimowych to nie tylko książki, ale także zajęcia plastyczne wykonywane najróżniejszymi technikami i materiałami. Skoro zima to i zimowe symbole: śnieżynki, renifery, bałwanki, pingwinki, ptaszki. Dzieci wykonywały wspólne prace jak i indywidualne dzieła. Z prac dzieci zostały stworzone wystawy, które można oglądać na poszczególnych filiach bibliotecznych. 


Dzieci poznały również ciekawostki związane z zimą, kręgiem polarnym, Arktyką i Antarktydą , faunę i florę krainy wiecznych lodów, a także dowiedziały się jak wygląda zima w ogrodzie. 


Dzieciaki z pełnymi głowami nowych wiadomości zdobytych podczas zajęć bardzo chętnie brały udział w różnych konkursach, zagadkach i zabawach zorganizowanych przez nasze Panie bibliotekarki. Okazało się, że mimo mrozu na dworze dzieciaki bardzo ciepło przyjęły nasze zajęcia, na które serdecznie zapraszamy wszystkich ponownie!

Brak komentarzy: