piątek, 20 września 2019

„Z książką dookoła świata”Jak w latach poprzednich Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu włączyła się w organizowanie zajęć dla najmłodszych czytelników, którzy pozostali na czas wakacji w mieście. Zajęcia w naszej bibliotece przeznaczone były dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Spotkania wakacyjne organizowane w placówkach filialnych toczyły się wokół tematu „Z książką dookoła świata”. 
Z Nelą małą reporterką dzieci poznały Europę i Afrykę, z bohaterami kreskówek Bolkiem i Lolkiem zwiedzały i poznawały najciekawsze miejsca Polski. Podczas spotkań wakacyjnych dzieci tworzyły pocztówki z wakacji, kolorowały kolorowanki, wykonały zwierzęta z papieru kolorowego, bibuły, robiły maski zwierząt, rozwiązywały zagadki i krzyżówki, poznały faunę, florę, najważniejsze zabytki i ciekawe atrakcje turystyczne. Rysowały też miejsca, w których lubią spędzać czas podczas wakacji: morze, góry lub mazurskie jeziora. 

Dzieci miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić. 
Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, wakacje minęły, dzieci wróciły do szkół i przedszkoli... Ale za rok koleje wakacje, a wcześniej ferie zimowe, dlatego już teraz serdeczne zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania w bibliotece.

Brak komentarzy: