środa, 23 marca 2011

Klub Młodego Dziennikarza AKAPITNa spotkaniu Klubu Młodego Dziennikarza AKAPIT kandydaci na dziennikarzy, reporterów i komentatorów zapoznali się z tajnikami pracy w gazecie. Podzielili się funkcjami oraz tematami artykułów do przygotowania na następne spotkanie.

Portal Junior Media, z którym chcemy w przyszłości nawiązać współpracę, pomógł wszystkim zapoznać się z gatunkami dziennikarskimi, takimi jak: informacja-news, reportaż, komentarz, felieton.Omówione zostały również sprawy naszej bibliotecznej gazety, którą klubowicze nazwali Goniec Biblioteczny.

O szczegółach opowiemy 15 kwietnia na kolejnym spotkaniu, na które zapraszamy wszystkich, którzy chcą coś napisać, opowiedzieć, sfotografować lub narysować. Tak, tak, narysować, bo chcemy też w gazetce zamieścić komiks.

I chociaż sprawa jest poważna, no, bo dziennikarstwo to poważne zajęcie, to my zamierzamy się dobrze bawić, a przy okazji czegoś się nauczyć.

1 komentarz:

Adam Stach pisze...

A ja polecam witrynę – WATCHDEER. Kawał dobrego dziennikarstwa. Dziennikarz Rafał Jeleń robi swoje, naprawdę dobrze mu to wychodzi.