poniedziałek, 16 lipca 2018

Spotkanie autorskie z Małgosią JanickąJuż trzeci rok z rzędu organizowane są spotkania autorskie z czytelniczką Placówki Filialnej Nr 23 Małgosią Janicką. Małgosia właśnie kończy siódmą klasę. Pisze już siedem lat, co zważając na młody wiek naszej autorki jest godne podziwu, a dorobek literacki ma imponujący. Jest autorką kilkunastu opowiadań i powieści o tematyce przygodowo- fantastycznej, które sama również pięknie ilustruje.


Jest osobą bardzo zajętą, nie tylko czyta i pisze, ale jest harcerką, pływaczką i uczestniczką zajęć twórczo- artystycznych.

Na swoim koncie ma już kilka spotkań autorskich z przedszkolakami i uczniami szkoły podstawowej.

W dnu 20 czerwca w Placówce Filialnej Nr 23 zostało zorganizowane kolejne spotkanie autorskie z Małgosią Janicką, w którym uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Integracyjnego Nr 8 (w grupie jest kilkoro dzieci, które już próbują układać własne opowiadania). 


Na spotkaniu czytano opowiadania Małgosi pt. „Samotna fala”, „Przygody Guziczki” i „Wakacyjna podróż biedronki”, która została sfilmowana przez Klub Filmowy „Animatorek” działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. Pięknie sfilmowane opowiadanie z zainteresowaniem i zachwytem wspólnie obejrzeliśmy. Nadmieniam, iż uroczysta premiera filmu animowanego odbyła się 8 czerwca w sali wykładowej w MBP w Bytomiu, gdzie Małgosia była honorowym gościem.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych tekstów i oglądały książki Małgosi, a później zadawały młodej autorce mnóstwo pytań, na które Małgosia odpowiadała. Niespodzianką na zakończenie spotkania było napisane na „gorąco” przez Małgosię opowiadanie pt. „Pszczółka na pikniku”.

Dodatkowo Małgosia podarowała przedszkolakom kilka książek i złożyła autografy na swoich opowiadaniach.

Mam nadzieję, że nasze spotkania z Małgosią będą kontynuowane, bo to bardzo ciekawe i inspirujące przedsięwzięcie.

Brak komentarzy: