czwartek, 2 lipca 2020

Wspieramy akcje „Bezpieczeństwo w sieci”.

Szanowni czytelnicy. Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu ma przyjemność wspierać projekt: „Bezpieczeństwo w sieci”, której organizatorem jest Fundacja Metropolia Dzieci, a parterem Fortum. Korzystanie z Internetu ma swoje nieocenione zalety, ale nie jest wolne od zagrożeń.
Dodatkowo teraz, w dobie epidemii COVID -19, gdy nie tylko my, dorośli, pracujemy online, także nasze dzieci uczą się w taki sposób, spędzając przed komputerem długie godziny. Czy aby na pewno są tam bezpieczne? Edukacja z zakresu korzystania z internetu pod względem bezpieczeństwa jest równie ważna jak ta z zakresu korzystania z narzędzi jakie daje nam świat wirtualny. Aby bezpiecznie korzystać z internetu i nauczyć tego nasze dzieci Fundacja Metropolia Dzieci prezentuje pozycję książkowe które są dostępne na półkach naszej biblioteki.
 
Książki które Państwu polecamy z zakresu bezpieczeństwa w sieci to 2 tytuły dla dorosłych: Julia Angwin, "Społeczeństwo nadzorowane". W poszukiwaniu prywatności, bezpieczeństwa i wolności w świecie permanentnej inwigilacji", oraz pozycja dla najmłodszych "Jak zachować się w internecie" Netykieta i cyberbezpieczeństwo dla najmłodszych. Niezbędnik młodego entuzjasty Internetu: zbiór bezpiecznych zasad określających normy zachowania w społeczności internetowej". Gorąco zachęcamy do wypożyczania książek! 

Organizatorem projektu "Bezpieczeństwo w sieci" jest Fundacja Metropolia Dzieci, a partnerem Fortum.

Brak komentarzy: