środa, 30 maja 2012

Zaczytani...

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w czwartej już edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez Dział Udostępnia Zbiorów MBP.

W tym roku zachęcamy do fotografowania…. zaczytanych.

Wystarczy być czujnym obserwatorem. Na zdjęciu należy uchwycić osoby czytające w nietypowych, dziwnych, oryginalnych, a także w śmiesznych miejscach i okolicznościach.
Chcemy przekonać wszystkich, że czytanie jest świetną rozrywką, a czytać można wszędzie.

Tematyka konkursu jest nieprzypadkowa. Zainspirowała nas kampania „Get Caught Reading”, do tej pory popularna w USA, Kanadzie i w Wielkiej Brytanii. Przyjmuje ona założenie, że czytanie to przyjemność. Jej celem jest nakłanianie coraz szerszej rzeszy ludzi do częstego sięgania po książkę.

W Polsce partnerem programu jest Polska Izba Książki. Projekt wspierają znane osobistości ze świata kultury, filmu i mediów. Polska edycja kampanii odbywa się pod nazwą „Przyłapani na czytaniu” , a po raz pierwszy została zaprezentowana na 50 Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w maju 2005 roku.

Zasadą przyświecającą pomysłodawcom jest również zwrócenie uwagi na zabawną stronę czytania.

Na czytaniu udało się przyłapać znanych aktorów, piosenkarzy, pisarzy, dziennikarzy, a także polityków.

I my chcemy zachęcić Was, drodzy Czytelnicy do popularyzacji książki w ten nietypowy sposób. Fotografujmy więc zaczytanych w różnych okolicznościach i miejscach.

Szczegółowy regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny będzie od 20 czerwca na naszej stronie internetowej. Na prace czekamy od 1 lipca do 15 września 2012 roku.

e@Brak komentarzy: