czwartek, 8 listopada 2012

Kryminalna Jesień w Bibliotece

Jeśli uważacie, że jesień jest ponura i smutna, to bardzo się mylicie. Czyż nie mieni się ona piękną feerią barw: żółcią i pomarańczem liści, czerwienią dorodnej jarzębiny, lśniącej w ostatnich promykach słońca?
No i oczywiście cudna Pani Jesień daje nam swe dary, które tak ochoczo zbieramy aby umilić sobie zimowe dni: lśniące kasztany, smukłe żołędzie w swych fikuśnych berecikach, pachnące jabłka oraz grzyby…

A już „Kryminalna Jesień” w naszej bibliotece całkiem obala mit ponurej jesieni.
Dzięki Panu Kasdepke poznaliśmy czarującego i pozytywnie „zakręconego” Detektywa Pozytywkę. Wprowadził on nas w świat swoich detektywistycznych tajemnic, wspólnie rozwiązywaliśmy jego zagadki.
Detektyw Pozytywka wygląda tak oryginalnie i sympatycznie, że aż się prosił o pokolorowanie swojej podobizny- oczywiście na obrazku ☺, do czego bardzo ochoczo zabrała się grupa przedszkolaków.
Dzieciaki nadawały również barw obrazkom z darami jesieni, a gdyby któreś miało problem jaki kolor ma kasztan czy szyszka, za ściągę służył nam śliczny koszyk pełen jesiennych skarbów.
Czas ten umilaliśmy sobie śpiewaniem piosenek o jesieni oraz opowiadaniem jesiennych wierszyków. A oto jeden z fajniejszych:

„ Jest zamożna gospodyni,
pełno skarbów wiezie w skrzyni.
Jabłka, gruszki i ziemniaki,
Słoneczniki i buraki!
Woła na pola, na lasy:
- Hej ludzie, róbcie zapasy!
Bo jak przyjdzie zima,
To kto ją przetrzyma?!
Do komory skarby niesie…
- Wiemy! Wiemy!
To jest… JESIEŃ”

Czas zleciał nam bardzo przyjemnie, śpiewająco i kolorowo.
Teraz z pewnością już nikt z nas nie będzie twierdził, że jesień jest ponura i smutna

Iwona
Brak komentarzy: