sobota, 16 marca 2013

O redakcji "Akapitu" w Dzienniku Zachodnim

22 lutego Wypożyczalnię Literatury dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła dziennikarka z „Dziennika Zachodniego” – pani Magdalena Nowacka-Goik. Pani Magda przyjechała do nas, aby przeprowadzić wywiad z redakcją kwartalnika „Akapit”. Gazetka ukazuje się od roku na portalu edukacyjnym Junior Media oraz stronie internetowej MPB. Do redakcji należą cztery uczennice bytomskich szkół gimnazjalnych: Natalia Kracz, Magdalena Rak, Sandra Roter i Alicja Ziob.

Skład redakcji jest mały, a doświadczenie dziennikarskie niezbyt długie. Mimo to redakcja ma na koncie dużo sukcesów. Na cztery opublikowane dotąd numery gazetki, trzy zostały nagrodzone darmowym wydrukiem w konkursie „Junior w druku”. Magda Rak i Alicja Ziob w czerwcu ubiegłego roku zostały laureatkami konkursu „Korespondenci Akademii Orange”.

Spotkanie z panią Magdaleną przebiegło w miłej atmosferze. Padały pytania o nasze zainteresowania, metody wyszukiwania tematów i zbierania informacji, kto o czym pisze najchętniej i jak wygląda przygotowywanie numeru do publikacji. Efektem wywiadu jest artykuł, który ukazał się 12 marca w „Dzienniku Zachodnim”.@m.

Brak komentarzy: