środa, 18 grudnia 2013

Już słychać kolędy, już pachnie choinka
Jak co roku, również tym razem w piękny grudniowy dzień, bibliotekarki Filii Nr 12 spotkały się z zaprzyjaźnionymi seniorkami, wieloletnimi czytelniczkami tejże placówki. Spotkanie to było szczególne, gdyż wzięły w nim udział również panie bibliotekarki, które odpoczywają już na zasłużonej emeryturze i z którymi rzadko widujemy się na co dzień. Jak nakazuje tradycja, na stole znalazły się wszystkie wigilijne potrawy, był opłatek z życzeniami oraz kolędy, nie tylko z płyty.Mimo iż zebrane Panie z racji dużej wiedzy i życiowego doświadczenia o świętach i związanych z nimi tradycjach wiedziały bardzo wiele , udało nam się miłych gości zaskoczyć świątecznymi kalamburami, przy których było mnóstwo świetnej zabawy oraz ciekawymi historiami związanymi z niektórymi kolędami.


Były też wspomnienia z dawnych lat oraz wymiana przepisów na świąteczne potrawy. Wszyscy goście otrzymali ręcznie wykonane przez osoby niepełnosprawne z Hostelu – Mieszkania Chronione, piękne pocztówki z życzeniami.


Jaka Wigilia, taki cały rok…” – tak więc skoro nasze spotkanie było ciepłe, miłe i pełne życzliwości, to i nowy 2014 rok wydaje się być bardzo optymistyczny, czego wszystkim serdecznie życzymy.

Brak komentarzy: