poniedziałek, 2 października 2017

KreaTYwnia otwarta na seniorówKącik Artystyczny „KreaTYwnia”, działający od 2012 roku i skupiający wokół siebie dzieci, poszerzył swoją działalność. Od lipca tego roku w naszych warsztatach biorą udział także osoby starsze, które mają zamiłowanie do rękodzieła i chcą się rozwijać artystycznie. Co miesiąc Wypożyczalnię Literatury dla Dzieci i Młodzieży odwiedzają podopieczni Bytomskiego Centrum Wsparcia i wspólnie z nami realizują swoje artystyczne pasje. W czasie wakacyjnych spotkań uczestnicy warsztatów poznawali tajniki origami modułowego. Z pełnym podziwu zaangażowaniem składali z papieru przestrzenne figury stokrotek i tulipanów. 

W minionym tygodniu, na prośbę Bytomskiego Centrum Wsparcia, przeprowadziliśmy warsztaty poświęcone zbliżającej się (na razie małymi krokami) Gwiazdce. Nasi goście nauczyli się, jak wykonać papierowe przestrzenne wielomodułowe bombki na choinkę. 
Jak sami podkreślają, nasze warsztaty są dla nich inspiracją do wykonywania własnych dekoracji świątecznych oraz pomysłowych upominków dla bliskich i wszystkich tych, którym chcą podziękować lub podarować prezent od serca.
Bardzo nas to cieszy i jesteśmy otwarci na dalszą współpracę.
@m.  

Brak komentarzy: