piątek, 24 listopada 2017

Uczymy się żyć razemW dniu 16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji; proklamowano go rezolucją Zgromadzenia Ogólnego NZ w 1995 r. 

Celem obchodów tego Dnia jest:

- kształcenie wrażliwości i życzliwości dla drugiego człowieka,
- rozwijanie poczucia odpowiedzialności w stosunku do innych ludzi,
- uświadomienie najważniejszych wartości w życiu człowieka,
- uwrażliwienie na przeżycia innych,
- wyrabianie umiejętności niesienia pomocy innym,
- budzenie uczuć humanitarnych. 
Z tej okazji w Placówce Filialnej nr 4 odbyło się spotkanie integracyjne dla członków Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bytomiu oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu. Mieliśmy okazję posłuchać jakie zajęcia są prowadzone w WTZ, a co robią dzieci w II klasie.


Uczestnicy zostali podzieleni na dwie (mieszane) grupy: niebiescy i czerwoni. Była okazja do zabawy, a przede wszystkim do wzajemnego poznania w trakcie rywalizacji w konkurencjach „na wesoło”. Najwięcej śmiechu było podczas rozwiązywania kalamburów rysowanych na tablicy oraz haseł pokazywanych mimiką i mową ciała. Ciekawą rozrywką było też odgadywanie przedmiotów codziennego użytku i tych które rzadziej używamy z zawiązanymi oczami. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z „przeciwieństwami” i „skojarzeniami”… i kiedy na końcu okazało się że jedna z drużyn przegrywa 1 punktem, zgodnie zapragnęliśmy by w zabawie „układanie zdania” mogła nadrobić ten jeden punkt.
Pomiędzy konkurencjami mieliśmy też okazję pobawić się wspólnie śpiewając i naśladując gesty terapeutki Ani z WTZ.

UCZYMY SIĘ ŻYĆ RAZEM – spotkanie było dynamiczne, radosne i bardzo wzruszające, bo kiedy bibliotekarka i nauczycielka chciały zaprosić uczestników spotkania do szkoły, dzieci same spontanicznie zaczęły wołać: „zapraszamy, zapraszamy”…


PF4

1 komentarz:

Tomek Bytom pisze...

Bardzo fajna sprawa. Pozdrawiam Tomek :)