środa, 2 maja 2012

Jesteśmy KreaTYwni!


Jak mogliście się dowiedzieć z wcześniejszych wpisów lub plakatów rozmieszczanych w Bibliotece, przy Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży od stycznia 2012 roku działa Kącik Artystyczny „KreaTYwnia”. Spotykamy się raz w miesiącu i spędzamy miło czas, oddając się twórczym zajęciom. Czas na kolejne sprawozdanie z naszych działań.
Marcowe warsztaty poświęcone były origami modułowemu. Ta stara japońska sztuka składania papieru tak naprawdę wywodzi się z Chin i liczy sobie już ponad tysiąc lat. Mimo to nadal cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych na całym świecie. Podczas prawie 2-godzinnych zajęć dzieci wykonały papierowe stokrotki 3D. Choć zadanie z początku wydawało się trudne, młodzi artyści szybko opanowali zasadę składania modułów i sprawnie wykonali piękne kwiaty, które wzbudzały zachwyt wszystkich czytelników odwiedzających Wypożyczalnie.W kwietniu na naszych artystów czekało dużo prostsze zadanie, choć niezwykle kolorowe i także sięgające to tradycji origami. Tym razem wyzwaniem dla dzieci było stworzenie barwnych obrazów, wykonanych techniką origami płaskiego. W trakcie trwania zajęć kolorowe papierowe kółeczka różnej wielkości przemieniły się w bajkowe postacie. Udało nam się stworzyć galerię Czarownic, znanych z bajki o Królewnie Śnieżce oraz sympatyczne kraby i koniki morskie, nawiązujące do disney’owskiej wersji baśni o małej Syrence.Największy zachwyt, wśród uczestników warsztatów i osób odwiedzających Wypożyczalnię Literatury dla Dzieci i Młodzieży, wzbudza origami modułowe. Kierując się prośbami dzieci przychodzących na zajęcia, postanowiliśmy, że majowe spotkanie znów będzie poświęcone origami modułowemu. Tym razem spróbujemy wykonać tą techniką małego pieska 3D.

Szczeniaczek składa się z niewielkiej liczby elementów i jest dość prosty do wykonania. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kreaTYwnych warsztatach zapraszam 22 maja o godzinie 16.00 do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Uwaga: wcześniej należy się zapisać – bezpośrednio w Wypożyczalni lub pod numerem telefonu: 787 06 01 do 03, wewnętrzny 413.


@m.
1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Pozazdrościć umiejętności! Piękne to wszystko.