sobota, 24 marca 2012

Zagłosuj na „Akapit” !!!


W lutym 2011 roku przy Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży powstał Klub Młodego Dziennikarza „Akapit”. W skład Klubu wchodzą uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Bytomiu. Na warsztatach – które odbywają się co drugi piątek – dzieci zapoznają się z zasadami dziennikarstwa, prawem prasowym, zasadami redagowania tekstów i składania gazety. Nabytą na spotkaniach wiedzę młodzi dziennikarze wykorzystują redagując własną gazetkę, która powstaje we współpracy z portalem internetowym Junior Media.


W tym tygodniu miałam przyjemność oddać w Wasze ręce pierwszy numer „Akapitu” – gazetki redagowanej wspólnie z dziećmi należącymi do Klubu Młodego Dziennikarza oraz przy współpracy dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki „Co i jak”.

Gazetkę możecie obejrzeć i przeczytać na portalu Junior Media, pod poniższym linkiem:

http://press.juniormedia.pl/paper/contest_newspapers/thumb/

Do 27 marca na portalu Junior Media trwa głosowanie internautów na najlepsze Junior Gazetki. Nagrodą dla zwycięzców jest wydruk gazety w drukarni prasowej.

W konkursie wystartowało 100 gazetek z całej Polski. Także „Akapit” próbuje swoich sił w rywalizacji z innymi dziecięcymi redakcjami. Aktualnie jesteśmy na 13 miejscu i mamy 66 głosów.

Pomóżcie nam i zagłosujcie na „Akapit”, wchodząc na powyższy link i oddając na nas swój cenny głos.

Za wszystkie głosy serdecznie dziękujemy.


@m.
Brak komentarzy: