piątek, 13 kwietnia 2012

„Akapit” nagrodzony!!!

Pierwszy numer gazetki tworzonej przez Klub Młodego Dziennikarza „Akapit” został nagrodzony w marcowej edycji konkursu JUNIOR W DRUKU.


Jak z pewnością pamiętacie z moich poprzednich wpisów, przy Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży działa od roku Klub Młodego Dziennikarza „Akapit”. W marcu udało nam się zredagować pierwszy numer naszej gazetki, która nosi nazwę „Akapit” i będzie ukazywać się co trzy miesiące. „Akapit” powstaje we współpracy z portalem internetowym Junior Media i publikowany jest na tym portalu w formie elektronicznej.

Grupa Wydawnicza Polskapress – w ramach projektu „Junior Media” – co miesiąc organizuje konkurs JUNIOR W DRUKU, w którym nagrodą jest darmowy wydruk 250 egzemplarzy gazetek-laureatek. Co miesiąc organizatorzy konkursu nagradzają 50 najlepszych gazetek. Spośród zgłoszonych do konkursu tytułów, 5 wybierają internauci poprzez głosowanie na stronie internetowej, a 45 tytułów wybiera Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Polskapress oraz Wydawnictwa Pedagogicznego Operon. Komisja przy ocenie gazetek bierze pod uwagę oryginalność, jakość zamieszczonych artykułów, jakość zdjęć oraz ogólne wrażenia estetyczne.

Pierwszy numer „Akapitu” został zgłoszony do marcowej edycji konkursu JUNIOR W DRUKU. Po zakończonym głosowaniu internautów mieliśmy 119 głosów i uplasowaliśmy się na 25 miejscu wśród najwyżej ocenianych gazetek ( co na 100 startujących do konkursu dziecięcych redakcji, było całkiem niezłym wynikiem). Mimo, iż nie znaleźliśmy się w pierwszej piątce wybranej przez internautów, znaleźliśmy się wśród 45 tytułów nagrodzonych przez Jury. Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała 250 egzemplarzy „Akapitu”, wydrukowanego w drukarni prasowej. Gazetkę możecie otrzymać odwiedzając nasze agendy.

Dziękujemy za każdy oddany na nas głos i prosimy o wsparcie w trakcie kolejnych konkursów, w których będziemy uczestniczyć.

@m.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, super!

@m. pisze...

Dziękujemy :)

Anonimowy pisze...

Brawo ....tak trzymać