środa, 6 lutego 2013

Kreatywne ferieWypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży zaprasza wszystkie dzieci spędzające ferie zimowe w Bytomiu na kreatywne warsztaty plastyczne. Spotkania odbywać się będą we wtorki i czwartki między godziną 12.00 a 13.30.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy we wtorek 12 lutego. Tego dnia dzieci zapoznają się z zasadami origami płaskiego i – wykorzystując kolorowe kółeczka różnej wielkości – wykonają półpłaskie obrazy kwiatów.


W czwartek 14 lutego uczestnicy warsztatów poznają starą japońską technikę origami przestrzennego. Tworzenie figurek 3D tą metodą może wydawać się trudne, jednak przygotowane przez nas propozycje zwierzątek nie powinny sprawić nikomu trudności. Dzieci nauczą się wykonywać tą techniką mini-figurki żółwia i rybki.


Z kolei 19 lutego warsztatowicze zrobią własnoręcznie przestrzenne papierowe wiewiórki. Nie wykorzystamy tu zasad origami 3D, ale papierowe szablony, które trzeba będzie pokolorować, wyciąć i skleić.Ostatnie zimowe spotkanie poświęcone będzie grom i łamigłówkom. Dzieci nie tylko będą grały w gry planszowe, ale spróbują także poćwiczyć wyobraźnię układając łamigłówki z papierowych „klocków”.

Zapraszamy do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży.

@m.


Brak komentarzy: