czwartek, 6 lutego 2014

Między biegunami


Wszystko co dobre szybko się kończy – a w szczególności ferie – czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością nie zabrakło uczestnikom ferii zimowych na filiach MBP. 


 
„Między Biegunami” – to tytuł tegorocznych zajęć. Miały one charakter plastyczno-literacki i były otwarte dla wszystkich dzieci. W trakcie ich trwania najmłodsi mieli możliwość miłego spędzenia wolnego czasu przy wspólnej zabawie. Jak co roku filie przygotowały całą masę atrakcji dla wszystkich dzieciaków, które spędzały ferie w domu. Nie zabrakło zabaw z książką, głośnego czytania, zabaw i gier edukacyjnych oraz ruchowych. Dzieci wzięły udział w mini konkursach plastyczno-literackich, rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki. Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki. W trakcie zajęć powstały ciekawe prace plastyczne wykonane: igloo, zwierzęta żyjące za kręgiem polarnym, bałwanki, śnieżynki.  Uczestnicy zapoznali się z historią Jasia Meli i podróżnikiem Markiem Kamiński. 
Chcieliśmy, żeby dzieciaki poprzez zabawę rozwijały wyobraźnię, zainteresowały się dalekimi podróżami na Arktykę i Antarktydę. Mamy nadzieję, że nikt nie narzekał na nudę i wszyscy uczestnicy zapamiętają bibliotekę jako miejsce ciekawe, atrakcyjne, w którym można zdobywać wiedzę ale również  miło spędzać czas. Wszystkie dzieci otrzymały certyfikaty i drobne nagrody.
Dzięki pomocy osób życzliwych (sponsorzy),  mogliśmy dzieci poczęstować soczkami i słodyczami. Korzystając z okazji dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na kolejne zajęcia.

Brak komentarzy: