poniedziałek, 11 lipca 2016

Śladami wynalazkówZaczęły się wakacje, a u nas co? Znowu nauka i przyswajanie nowych wiadomości? Tak, ale tym razem w bardziej rozrywkowej i, mamy nadzieję, bardziej przyswajalnej formie.
Nauka i technika przyczyniają się do rozwoju naszej cywilizacji i kryją w sobie wiele niesłychanie ciekawych faktów i odkryć. Pomysłowość wielu ludzi złożyła się na to, jak nasz świat wygląda dziś, z ilu udogodnień możemy korzystać, jak szybko możemy się komunikować.
Współcześnie korzystamy na co dzień z przedmiotów i urządzeń, które stały się naturalną i nieodłączną częścią naszego życia, ale przecież ktoś je kiedyś musiał po raz pierwszy odkryć lub skonstruować. Warto na to wszystko zwracać uwagę dzieciom, gdy jadą samochodem, rozmawiają przez telefon, korzystają z komputera czy włączają światło. Kiedyś to wszystko było przecież niemożliwe!


Tak, tak o tym wszystkim dowiemy się podczas naszych wakacyjnych spotkań. Pierwsze spotkanie już za nami i zaczęliśmy od wynalazków, które są ze sobą ściśle powiązane, czyli od pisma, papieru i druku. Było kolorowo, wesoło i przede wszystkim bezwzględnie ciekawie. A to dopiero początek! Chcecie więcej? Zapraszamy w każdy czwartek do naszych filii.

Brak komentarzy: