czwartek, 13 kwietnia 2017

Wielkanocna „KreaTYwnia”


Święta Wielkanocne tuż tuż. Niejedno dziecko na pewno już myśli, jak udekorować wielkanocne pisanki lub przygotować wesołe ozdoby świąteczne. Kącik Artystyczny „KreaTYwnia” podsuwa wszystkim zainteresowanym pomysł na proste prace plastyczne, a przy tym dobrą zabawę twórczą.


W miniony poniedziałek, 10 kwietnia, Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży zorganizowała wielkanocne warsztaty artystyczne. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Bytomiu, którzy wykonali, przy zastosowaniu techniki iris folding, kolorowe prace z wielkanocnymi motywami. Technika ta pochodzi z Holandii. Polega na tworzeniu obrazów na wcześniej przygotowanym szablonie. Na tekturce przykleja się spiralnie kolorowe paski tak, aby na siebie nachodziły. Sam środek wzoru ma tworzyć iris, czyli oko przypominający przysłonę  fotograficzną. Na stronach internetowych można znaleźć mnóstwo wzorów o różnej tematyce. U nas powstały wielkanocne pisanki, kurczątka i zajączki. Dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale poznały przy tym łatwą, a zarazem bardzo efektowną technikę wykonywania prac plastycznych. 


Kolejne spotkanie Kącika Artystycznego „KreaTYwnia” już po świętach. Tym razem będziemy zmagać się ze sztuką origami. Serdecznie zapraszamy. 

@m.

Brak komentarzy: