środa, 12 kwietnia 2017

Wielkanocne spotkanie z senioramiZa oknami coraz bardziej zielono, szybkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Również u nas zaczyna się robić świątecznie.
Wielkanoc to święto upamiętniające śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest to jak wiadomo najstarsze i najważniejsze ze wszystkich świąt chrześcijańskich. Jest to także radosne święto symbolizujące nadzieję i odrodzenie się do nowego życia.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Dział Udostępniania Zbiorów postanowił zaprosić swoich dobrych znajomych z Dziennego Domu Pomocy nr 1 i Centrum Pomocy pw. Ducha Św. w Bytomiu, wraz z opiekunami, na kolejne spotkanie.
Aby wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt, tym razem postawiliśmy na młodość i zaprosiliśmy do uświetnienia spotkania dziecięcą Scholę Ewangelizacyjną Chcemy podobać się Bogu, działającą przy parafii pw. św. Jacka w Bytomiu Rozbarku. Schola działa już od 13 lat, nagrała 3 teledyski, kolejne dwa powstaną w tym roku. Opiekunem i dyrygentem scholi jest Pani Elżbieta Zackiewicz, która wraz z Panią Katarzyną Kasprzyk przygotowały występ dla naszych gości. Było naprawdę świątecznie, dzieci wykonały kilka utworów muzycznych przy akompaniamencie gitary (Pani Elżbieta Zackiewicz) i fletu (Pani Katarzyna Kasprzyk). Było to bardzo ekspresyjne przedstawienie. Zarówno zaproszeni goście jak i my byliśmy pod wielkim wrażeniem oglądając występ, jednocześnie aktywnie w nim uczestnicząc. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Utwory muzyczne przeplatane były bardzo pięknymi, trafiającymi do serca słowami przygotowanymi przez Panią Elżbietę, które wprowadziły nas w atmosferę Wielkiego Tygodnia oraz Świąt Wielkiej Nocy. 
Następnie zaprosiliśmy gości do wysłuchania fragmentu książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, zatytułowanego „Wielkanoc w Bullerbyn”, który odczytała nasza koleżanka, Agnieszka Witkowska. Śmiechu przy tym było co niemiara (w końcu wszyscy jesteśmy dziećmi).
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie wzajemnie złożyliśmy sobie życzenia, a także wymieniliśmy się prezentami.Jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za przybycie, a Paniom Elżbiecie i Katarzynie z parafii św. Jacka oraz dzieciom ze scholi i ich rodzicom za przygotowanie występu, którym seniorzy byli zauroczeni. 
Wszystkim życzymy spokojnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 
A jak dobrze bawiliśmy się niech pokaże nasza fotogaleria.

@k

Brak komentarzy: