poniedziałek, 22 maja 2017

Zagraj w bajkę


W minionym miesiącu dzieci z bytomskich przedszkoli i szkół podstawowych mogły zmierzyć się ze sobą w grach planszowych, opartych na popularnych bajkach dla dzieci. Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży realizowała projekt „Zagraj w bajkę”, którego celem było pokazanie dzieciom, że z książką można się dobrze bawić i warto czytać.


Zaproponowaliśmy dzieciom dwie gry planszowe. Pierwsza plansza – Podróż przez Krainę Baśni – powstała z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzimy 2 kwietnia. Inspirowana była popularnymi baśniami i sprawdzała wiedzę graczy z baśni Hansa Christiana Andersena i braci Grimm. Na dzieci czekały rymowane zagadki, których prawidłowe rozszyfrowanie, dawało możliwość drużynie szybszego dotarcia na metę. Plansza druga – Podróż przez fabrykę czekolady – inspirowana była Dniem Czekolady, przypadającym 12 kwietnia. Rozgrywki oparte na powieści Roalda Dahla „Charlie i fabryka czekolady” miały za zadanie przypomnieć dzieciom treść książki oraz poszerzyć ich wiedzę o ciekawostki i podstawowe informacje z historii czekolady. Wszyscy, którzy zagrali z nami w tę grę, mogli dowiedzieć się, między innymi, z czego produkuje się czekoladę, skąd pochodzi nazwa „pralinki”, kiedy i gdzie powstała pierwsza fabryka czekolady, kiedy powstała i jakie miała wymiary największa na świecie tabliczka czekolady Milka oraz gdzie można podziwiać czekoladową rzeźbę Adama Małysza.


Podczas trwających cały miesiąc rozgrywek planszowych nie zabrakło nie tylko dobrej zabawy, ale i słodkiej (lub gorzkiej – bo ta jest najzdrowsza) czekolady.

@m.

Brak komentarzy: