piątek, 19 czerwca 2020

Carlos Ruiz Zafon autor „Cienia wiatru”- nie żyje.

Smutna wiadomość z ostatniej chwili obiega świat literatury i nie tylko. W wieku 55 lat zmarł słynny hiszpański pisarz Carlos Ruiz Zafon. Jak podaje „El Pais”, literat zmarł w Los Angeles.


Carlos Ruiz Zafon urodził się 25 września 1964 roku w Barcelonie w Hiszpanii. Ukończył studia dziennikarskie, jednak od 1993 roku zajmował się przede wszystkim pisaniem oraz tworzeniem scenariuszy filmowych. Autor w 1993 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Jego twórczość literacka to przede wszystkim powieści obyczajowe. Pierwsze cztery wydane przez pisarza książki - cykl "Trylogia Mgły" oraz powieść "Marina" były kierowane do młodszych czytelników. Najlepiej jednak znany był dzięki wydanej w 2005 roku powieści pod tytułem "Cień wiatru", która trafiła na listy bestsellerów na całym świecie o została przetłumaczona na 35 języków.
Kolejne książki z cyklu "Cmentarz zapomnianych książek" - w tym "Gra anioła" oraz "Więzień nieba" również spotkały się z ciepłym przyjęciem i zostały przetłumaczone na wiele języków oraz opublikowane w wielu krajach - zarówno w Europie, jak i poza nią. 

Źródło: El Pais
Opracowano na podstawie własnych materiałów informacyjnych.
Fot. Źródło: Wikipedia.
W wieku 55 lat zmarł słynny hiszpański pisarz Carlos Ruiz Zafon, autor m.in. "Cienia wiatru" - podają "El Pais" i AFP.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/kultura/news-carlos-ruiz-zafon-autor-cienia-wiatru-nie-zyje,nId,4563298#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
WOpracowano na podstawie własnych materiałów informacyjnych.
 Fot. Źródło: Wikipedia. Opracowano na podstawie własnych materiałów informacyjnych.
 Fot. Źródło: Wikipedia.wieku Opracowano na podstawie własnych materiałów informacyjnych.
 Fot. Źródło: Wikipedia.55 lat zmarł słynny hiszpański pisarz Carlos Ruiz Zafon, autor m.in. "Cienia wiatru" - podają "El Pais" i AFP.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/kultura/news-carlos-ruiz-zafon-autor-cienia-wiatru-nie-zyje,nId,4563298#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Brak komentarzy: