środa, 24 czerwca 2020

Dzisiaj urodziny obchodzi Jakub Ćwiek!

Z tej okazji Panu Jakubowi, życzymy wytrwałość w dążeniu do celu, marzeń zawsze spełnionych. Szerokich twórczych dróg i inspirujących ludzi obok!


Jakub Ćwiek to popularny pisarz, dziennikarz, felietonista, scenarzysta i stand-uper. Z wykształcenia jest kulturoznawcą. Od momentu debiutu w 2005 roku, autor nieustannie ugruntowuje swoją pozycję ważnego twórcy literatury fantasy na polskim rynku czytelniczym. Od lat jest silnie związany 
ze społecznością fanów fantastyki. Nie tylko często gości na zjazdach fanowskich, był członkiem 
i wiceprezesem sekcji teatralnej o nazwie Słudzy Metatrona w Śląskim Klubie Fantastyki oraz założycielem grupy Browncoats of Poland, skupiającej fanów serialu „Firefly”.

Jakub Ćwiek znany jest przede wszystkim z serii “Kłamca”, której głównym bohaterem jest nordycki bóg zniszczenia i kłamstwa - Loki. Do najważniejszych jego dzieł zalicza się powieści "Chłopcy", "Kłamca", "Krzyż Południa. Rozdroża", a także opowiadania "Bóg marnotrawny", "Cicha noc" 
i "Bajka o trybach i powrotach". Został dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W swoich książkach nawiązuje do popkultury oraz mitologii. 

Opracowano na podstawie własnych materiałów informacyjnych.
 Fot. Źródło: https://www.facebook.com/JakubCwiekOfficial/
Autor zdjęcia: Strop Studio, Sławomir Okrzesik.

Brak komentarzy: