poniedziałek, 28 czerwca 2021

Kilka słów o Biuletynie Bibliotecznym

 

Termin Biuletyn wg Wielkiego Słownika Języka Polskiego to drukowana lub elektroniczna publikacja dotycząca działalności jakiejś instytucji lub bieżących wydarzeń, z którymi wiąże się jej działalność.


Od kilku lat w naszej bibliotece ukazuje się w formie półrocznika Biuletyn Biblioteczny. Można go znaleźć w zakładce Wiadomości ze świata książki. Biuletyn Biblioteczny MBP Bytom.

W każdym z Biuletynów zamieszczony został przegląd prasy fachowej i kulturalno-społecznej. Artykuły poruszają kwestie związane z biblioteką, aktualnościami na rynku książki, ale również zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą kulturą. W każdym z numerów starano się wprowadzić pewne innowacje i nowe tematy oraz pewną dawkę humoru.

Oddajemy w Państwa ręce nowy numer Biuletynu pt. Expressem o książce.

Prosimy o opinie i uwagi może warto by było rozszerzyć zakres tematyczny Biuletynu o inne zagadnienia interesujące nas bibliotekarzy oraz szeroki ogół zainteresowanych taką tematyką. Serdecznie zapraszamy do lektury. Sprawi nam dużo satysfakcji fakt, że przynajmniej niektóre teksty tutaj zamieszczane, będą przydatne w naszej bibliotekarskiej działalności i pomocne

w praktykowaniu pracy bibliotekarza oraz staną się motywacją do kreatywnego czytania i działania.

Brak komentarzy: